+34 633593804 terapia@kochanowska.eu

Mindfulness

Mindfulness to znaczy uważność. Jest to praktyka, która pozwoli Ci na lepsze radzenie sobie ze stresem, większe poczucie kontaktu ze sobą, bardziej świadome dążenie do wyznaczonych celów i podejmowanie decyzji.

Do udowodnionych naukowo korzyści mindfulness zaliczamy:
– zwiększenie koncentracji
– polepszenie pamięci roboczej
– zwiększenie poczucia kontroli nad własnymi emocjami
– zmniejszenie reaktywności: czyli poddawania się nagłym, impulsywnym reakcjom kierowanym przez tzw. pilota automatycznego.
– zwiększenie uczucia empatii do siebie i do innych, a co za tym idzie, zmniejszenie ilości konfliktów w życiu, łatwiejsze wchodzenie w relacje z innymi oraz wzrost samooceny.

Czy to dla Ciebie?

Mindfulness przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chciałyby lepiej radzić sobie ze stresem i w życiowych trudnych sytuacjach reagować bardziej świadomie, nie nawykowo czy impulsywnie .

Mindfulness jest dla Ciebie jeśli:
– Prowadzisz stresujący tryb życia, spełniasz kilka ról jednocześnie i czujesz że sprawy wymykają Ci się spod kontroli
– Masz czasem wrażenie, że wciąż dopadają Cię te same myśli, od których nie możesz się wyzwolić. Przez tego typu myśli odczuwasz strach, niepokój, złość i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić.
– Miewasz poczucie rozbicia, rozproszenia, poddenerwowania
– Masz problemy ze snem
– Żyjesz ciągle przeszłością lub przyszłością: masz wrażenie, że życie Ci umyka: nie pamiętasz z kim rozmawiałeś/aś, co jadłeś/aś, co czułeś/aś danego dnia.

Aby pomoc Ci odzyskać równowagę, kontrolę i poczucie szczęścia,
proponuje spotkania indywidualne lub 8-tygodniowy kurs mindfuless.

Kurs mindfulness

8-tygodniowy kurs to propozycja dla osób, które chciałyby zacząć praktykę mindfulness.

Będziemy spotykać się raz w tygodniu, na 2 – godzinnych sesjach grupowych, podczas których otrzymasz dawkę wiedzy na temat radzenia sobie ze stresem i z emocjami oraz materiały i ćwiczenia do wykonywania w domu. Będzie to także  bezcenna okazja do wymiany doświadczeń w grupie i ćwiczenie mindfuleness w praktyce, w interakcjach z innymi.

Kurs pozwoli zbudować Ci solidną bazę do wdrażania technik i nawyków uważności w codziennym życiu, a co za tym idzie, pomoże Ci wyeliminować Twojego automatycznego pilota, utarte schematy i gonitwy myśli.

Jesteś zainteresowany/a? Wypełnij formularz a otrzymasz szczegóły kursu i informacje o najbliższych terminach.

Spotkania indywidualne

Przeznaczone są dla osób, które chciałyby nauczyć się praktyk mindfulness lub potrzebują dodatkowego wsparcia, wskazówek, inspiracji oraz dla osób które chciałyby pogłębić praktykę i osiągnąć swoje życiowe cele według filozofii mindfulness.

Na spotkaniu skupimy się na Twoich indywidualnych celach w praktyce mindfulness.

Czy to dla Ciebie?

Ta forma spotkania jest dla Ciebie jeśli:

  • Ukończyłeś/aś kurs i chcesz utrzymać nawyk medytacji i praktykowania mindfulness
  • Chcesz rozpocząć praktykę i potrzebujesz kogoś kto wesprze Cię na poziomie indywidualnym, da wskazówki dostosowane do Ciebie
  • Potrzebujesz rozwiązać konkretny problem/wyzwanie jakie napotykasz podczas medytacji
  • Potrzebujesz coachingu uważności (opartego na empatii i tu i teraz), aby osiągnąć wyznaczone życiowe cele