+34 633593804 terapia@kochanowska.eu

O mnie

Nazywam się Karolina Kochanowska, jestem polskim psychologiem  i psychoterapeutką w Barcelonie. Specjalizuję się w takich obszarach jak: radzenie sobie ze stresem, stanami lękowymi, nerwicami, zaburzeniami nastroju. Ukończyłam studia magisterskie na dwóch kierunkach Uniwersytetu Warszawskiego: Psychologii oraz Socjologii w zakresie Stosowanych Nauk Społecznych. Jestem certyfikowaną psychoterapeutką w nurcie terapii integracyjnej, ukończyłam szkołę psychoterapeutyczną w Instytucie Ericha Fromma w Barcelonie. Obecnie jestem w trakcie  programu studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ramon IIull w Barcelonie. Prowadzę psychoterapię osób dorosłych on-line i stacjonarnie w Barcelonie. Posiadam również uprawnienia terapeuty EMDR (Eye movement desensitization and reprocessing), jednej z najbardziej skutecznych metod psychoterapeutycznych w przypadku leczenia traum i zaburzeń lękowych

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w Polsce, Hiszpanii i Peru,  gdzie pracowałam między innymi jako edukatorka, trenerka, psycholożka i konsultantka zarządzania zmianą. Miałam okazję współpracować zarówno z dużymi firmami (Accenture, NorthGateArionso, Schneider-Electric) jak i z organizacjami pozarządowymi (Amnesty International), dzięki czemu poznałam odmienne środowiska i wspierałam osoby zmagające się z różnego rodzaju presją, stresem i zaburzeniami.

Jako psycholożka pracowałam z wieloma grupami: odbyłam roczny staż na oddziale dziennym dla osób z chorobami psychicznymi w organizacji „Coprodeli” w Peru, prowadziłam warsztaty empatii i zarządzania emocjami dla dzieci i młodziezy w ośrodku socjoterapeutycznym „Las niñas del Tul” w Granadzie oraz grupy terapeutyczne i warsztaty komunikacji dla par w gabinecie psychologicznym „Presentia” w Granadzie.

Od 7 lat pracuję jako certyfikowana instruktorka mindfulness i polski psycholog w Barcelonie. Mogę Ci pomóc, jeśli zmagasz się z zaburzeniami nastroju, wypaleniem zawodowym, chronicznym zmęczeniem i poczuciem braku sensu, stanami lękowymi, fobiami lub nerwicą. Chętnie też wspieram pary, które chcą polepszyć swoją relację, popracować nad komunikacja i wyrażaniem emocji. 

Stale się uczę, doszkalam i poddaję regularnej superwizji.

Niektóre z ukończonych przeze mnie kursów i szkoleń:

Kurs Certyfikacyjny na Terapeutę metodą EMDR  w hiszpańskim Instytucie Terapii EMDR (Eye movement desensitization and reprocessing)
Szkoła Terapii Integracyjnej Humanistycznej w Instytucie Ericha Fromma w Barcelonie
Kurs Instruktorów Mindfulness w Instytucie Psychologii Integracyjnej „Baraka”(certyfikacja MBSR)
Kurs kultywowania balansu emocjonalnego (Curso de cultivo de balance emocional) w Centrum “Presentia” w Granadzie
Kurs świadomego jedzenia (mindfulness eating) w Cetrum Nirakara w Madrycie
Liczne treningi medytacji, między innymi 10-dniowy trening Vipassana, treningi organizowane przez Bodhi College
Kurs psychodramy II – stopnia w Centrum Psychodramy Moreno w Granadzie

Obecnie poza prowadzeniem swojej praktyki psychoterapeutycznej, współpracuję między innymi z Centrum Treningów Mindfulness „Presentia” w Granadzie.

Zarezerwuj spotkanie!

Zapraszam Cię na pierwsze spotkanie konsultacyjne. Wypełnij formularz aby zarezerwować sesję ze mną.